Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nezakázali to!!!!!!!

Konec testování kosmetiky na
zvířatech v EU v nedohlednu!

Jako "ránu do tváře" občanů Evropy označil "Spolkový svaz odpůrců pokusů na zvířatech - Lidé za práva zvířat (Německo)" odsouhlasení dalšího testování kosmetiky kosmetických produktů radou ministrů EU. Brusel tak promarnil nejlepší šanci skoncovat s pokusy na zvířatech pro kosmetiku.

Ještě v dubnu 2001 se členové evropského parlamentu většinově vyslovili pro zákaz pokusů na zvířatech u kosmetiky a zákaz prodeje kosmetických produktů testovaných na zvířatech a dali tak jasný signál ministerské radě EU. Pouze zákaz testovat kosmetiku na zvířatech a prodávat kosmetické produkty testované na zvířatech by přinesl skutečný pokrok pro ochranu zvířat. Tak by se stalo přemisťování pokusů na zvířatech například do zemí Třetího světa pro firmy nezajímavé. Nejen evropský parlament, ale také většina obyvatel Evropy se vyslovila pro všeobecný zákaz prodeje kosmetických produktů testovaných na zvířatech.

Německá ministryně Renate Künast se zasazovala pro zavedení náhradních metod bez použití zvířat - byla však od jiných členů rady přehlasována. Tak zamítnula rada všeobecný zákaz testování kosmetiky na zvířatech. Navíc měl začít od 1. června 2002 všeobecný zákaz prodeje kosmetických produktů testovaných na zvířatech - ten však bude platit pouze v případě, když budou k dispozici schválené testovací metody bez použití zvířat. Tento předpoklad je již delší dobu platný v rámci zákonů EU.

"Konečný zákaz pokusů na zvířatech pro kosmetiku EU již roky znovu a znovu odsouvá", říká Dr. Corina Gericke ze "Spolkového svazu odpůrců pokusů na zvířatech". "Ministři právě teď propásli tu nejlepší příležitost, skoncovat s trápením zvířat pro krásu. Myším, morčatům, králíkům a dalším zvířatm, která musí trpět pro testování rtěněk a krémů, se nepomohlo."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Important question

(ClieeOrext, 2. 10. 2018 22:57)

Now you! prefer something startup new? Take a look at this page. Only there the choice of hot pussy girls for every taste and completely free! They are good slaves, they will and want implement anything you command !
https://rebrand.ly/governy#W24

pomocnik

(pomocník, 5. 3. 2010 11:58)

to si dělaj srandu je to normální takle ničit zvířata já bich to zakázala

pomocte zviratum...

(Alena... , 10. 1. 2010 20:45)

hel lidi musime pomoct zviratum a nenechat je testovat jako co si myslijou osobe ze budou testovat kdyz jim se to zamlouva tak na sobe a ne na zviratech kurva lidi nesedte na prdeli a neco musime udelat tohle neni mozny mechat provadet na zviratech

je to hrozné!!!!!!!

(Vlaďka, 21. 6. 2009 17:59)

Je to fakt hrozný..dívala sem se na videa peta...a je to něco strašnýho,umíte si představit,že by někdo vám za živa stáhl kůžia pak vás někde odhodil,abyste tam pomalu umřeli?!Já bych těm lidem udělala to sámé,jen ať vidí jaké to je!!!!!!!!

petice

(irenana, 6. 10. 2008 20:15)

AHOJ MOHLY BYS UDĚLAT PETICI

NEMOHU PŘESTAT BREČET

(Kamča, 22. 5. 2008 23:15)

Ahojky už zase píši,právě jsem zhlédla foto jedné opičky,jak drží v ruce své mládě.Možná to někomu přijde směšné ten můj nadpis.Ale když sem se tak dívala na tu opičku,jak e dívá na to mládě,uvědomila sem si že stejně tak to mohli bejt lidé a testovat na lidech.Potom na našich dětech,a nic by nám nezbývalo než se na to dívat.Mslím si že at už jde o zvířata jakéhokoli druhu pořád jsou to stejní tvorové jako mi,,,jen s tím že oni se nemůžou bránit''a žít jako my lidé.Dřív sem si myslela že zvířata trpí v zoo ale po těhle fotkách,nechápu jak mě to mohlo jen napadnout.Moc ráda si přečtu nové komentáře.Tak zati ahoj všichni

Hmm.....

(Mairiel, 20. 1. 2008 20:37)

Ale docela by pomohlo sem napsat i datum, kdy toto hlasování proběhlo, protože komentovat cosi co se stalo před x lety asi nemá smysl...

Cože?!!

(sloo, 7. 2. 2007 14:42)

to sou fakt dementi, mgr dobrý strá¨nky